Paryż – miejsce idealne dla zakochanych i nie tylko

Paryż czyli stolica Francji to miejsce, które jest kojarzone przede wszystkim z Wieżą Eiffla i stanowi wymarzony wybór dla osób zakochanych. Wspomniana wieża została zbudowana w roku 1988 i przyciąga w swoje okolice każdego roku prawdziwe tłumy zaciekawionych turystów. Jest ona wyposażona w trzy tarasy przeznaczone do podziwiania tego miejsca. Najdłuższy z nich ma długość aż 276 metrów. Dama Paryża – bo tak nazywana jest wieża Eiffla jest prawdziwą dumą dla Francuzów, stanowiąc najwyższą paryską budowlę. Jest ona wykonana z żelaza, a jej wysokość jest zmienna, wahania te oscylują w granicach osiemnastu centymetrów. Sama wieża Eiffla była już od czasu jej wybudowania odwiedzana przez więcej niż dwieście milionów osób, co jest prawdziwym ewenementem, niespotykanym w innych miejscach na świecie.

Paryż to jednak nie tylko wieża Eiffla. Inną, równie dobrze rozpoznawalną przez turystów atrakcją jest niezwykła Katedra Notre-Dame wystawiona w stylu gotyckim. Jest ona położona na terenie wyspy Ile de la Cite. Warto również znajdując się w Paryżu zobaczyć budowlę nazywaną łukiem tryumfalnym. Znajduje się on na słynnym placu Charles`a de Gaulle`a. Stanowi on bardzo istotny element architektury Paryża wraz z znajdującym się pod nim Grobem nieznanego żołnierza. Obie budowle nie są wyłącznie atrakcjami turystycznymi, mają one dla Paryżan wyjątkowy charakter symboliczny i historyczny. Inną niezwykle piękną budowlą jest Bazylika Sacre-Coeur z 1876 roku. Jej kopuły są umieszczone na wysokości siedemdziesięciu dziewięciu metrów, a wieża północna liczy sobie 83 metry. Wieża jest wyposażona w bardzo ciężki dzwon „Savoyarde” ważący 19 ton. Będąc w Paryżu obowiązkowo powinno się również odwiedzić Luwr. To jedno z największych muzeów na świecie jest wyposażone w wiele niezwykłych eksponatów z kodeksem Hammurabiego na czele. Znajdują się w muzeum również tak wartościowe eksponaty jak Wenus z Milo, a także wiele obrazów Leonardo da Vinci z Mona Lisą przede wszystkim.

Join the Conversation

4 Comments

  1. Ja też byłam w Paryżu, zdecydowanie każdemu polecam. romantycznie, stylowo i wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia nie do opisania w komentarzu a do tego bajeczne nocne życie.

  2. życie nocne bajeczne, wiele ciekawych miejsc do tego muzea, miejsca spacerowe, katedra. Ogólnie bardzo super

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *